Uluslararası Nakliyat

Uluslararası Nakliyat

Uluslararası Nakliyat

Uluslararası nakliyat normal ev taşımacılığında farklı olarak yapılan nakliyat türüdür. Uluslararası eşya taşıyacak olan firmaların çok daha dikkatli bir çalışma yapmaları gerekmektedir. Kapsama sürecini beraberinde getirmek ile birlikte farklı prosedürlerin uygulanması gerekir. Uluslararası nakliyatı gerçekleştiren firmanın doğru ve düzenli bir çalışma programı yapması gerekir. Taşınmanın hangi ülkeye yapılacağı ve nasıl gerçekleştirileceği, hangi tip araçlarla yapılacağı, eşyanın sayısı ve niteliğinin bilinmesi çok önemlidir. Ayrıca gideceği yere yerleştirme ve monteleme işlemleri gibi birçok detayın titizlikle araştırılması ve planlanması gerekir. Bu bilgilerin en doğru hali ile eşya sahiplerinin nakliye firmasına bilgi vermesi gerekir. Var olan plana göre nakliyat uygulanmasının gerçekleşmesi sorunsuz bir uluslararası nakliyat işinin gerçekleşmesini sağlar. Uluslararası nakliyat işinde dikkat edilmesi gereken hususlar şöyledir;

  • Evrakların hepsinin tam olması gerekir.
  • Yasal izinlerin çıkmış olması ve taşıma belgeleri eksiksiz olmalıdır.
  • Fiyat anlaşmasının mantık çerçevesinde yapılması gerekir.
  • Nakliyat firmasına müşterinin ayrıntılı bilgi vermesi gerekir.
  • Nakliyatın teslimatının vaktinde yapılması gerekir.
  • Tüm bunlara ek olarak uluslar arası taşımacılık yapacak olan firmanın, devlet tarafından verilen izin belgesi niteliğindeki bütün belgelere sahip olması gerekir. 
  • •    Uluslararası taşımacılık yapan firmaların araçlarının ya da deniz yolu ulaşım araçlarının bakımlarının ve onarımlarının yapılmış olması gerekir. Ayrıca eşya taşıma kapasitelerinin çok yüksek olması gerekir 

Bu kurallara ek olarak uluslararası taşımacılığı yapacak firmanın web adresinin bulunması gerekir.

Uluslar Arası Nakliyat Firması Nasıl Hizmet Vermelidir

Uluslararası nakliyat firmasının tıpkı diğer taşımacılık işlerinde olduğu gibi hassas ve dikkatli çalışmalar yapması gerekir. Nakliyat işini yapmadan önce taşınacak malın belirlenmesi adına fizibilite çalışması yapması gerekir. Bunlara ek olarak güvenilir bir firma olmalıdır. Nakliyatın mecburi olmasına ve ülke uzaklığına bakarak yüksek miktarlar talep etmemelidir.  Firmanın nakliyat işini kaç personelle yapacağı da fiyatı etkileyen diğer etkenlerdendir. 
Uluslar arası taşımacılık işi deniz yoluyla da sıkça tercih edilmektedir. Nakliyat işinin kesinlikle sigorta kapsamlı taşımacılık yapan bir firmayla anlaşılması gerekir. Uluslararası nakliyat işi olan kişiler, nakliyat firmaların web adreslerinden ayrıntılı bilgiye ulaşabilirler.

Türkiye’den Almanya’ya Evden Eve Nakliyat

Yurtdışına Eşya Nasıl Gönderebilirim?

Avusturya’ya Ev Taşıma

Dubai’ye Ev Taşıma

Türkiye’den Belçika’ya Ev Taşıma

Uluslararası Zati Eşya Taşımacılığı

Türkiye’den Polonya’ya Ev Taşıma