Asansörlü Taşıma

Asansörlü Taşıma

Asansörlü Taşıma

Günümüz teknolojisinin taşımacılık sektöründe kullanılması ile birlikte asansörlü taşıma hizmeti, ev sahiplerinin kısa sürede evlerini güvenli bir şekilde taşınmasına imkân sağladı. Nakliyat firmaları arasında en iyisi olmaya çalışırken sizlere sunduğumuz hizmetlerde günümüzde taşımacılık sektöründe kullanılan son teknoloji cihazları kullanmaya çalışıyoruz. Bu amaçla da asansörle eşya taşıma hizmetini her daim kullanarak güvenli bir şekilde eşya taşıma hizmetini gerçekleştirmeye çalışıyoruz. 

Son yıllarda sektörde rekabet koşullarının artması ile birlikte birçok firma sizlere asansörlü taşımacılık hizmetini sunsa da iyi bir personel ile bu hizmet yerine getirilmediği zaman ev sahipleri için ciddi maddi sorunlar ortaya çıkabiliyor. Yüksek katlı binalarda eşyaların merdivenden indirilmesi onlara zarar verilmesine neden olabilir. Bunun dışında bina içlerinde bulunan asansörler yük taşımaya uygun olmadığı için bu asansörlerin kullanılması da bina yönetimi tarafından yasaklanmaktadır. Bu durumda da merdivenden taşınan eşyaların taşıma sırasında etrafa çarparak zarar görmesinin yanında; buzdolabı, çamaşır makinası, bulaşık makinası vb. gibi yüksek maddi değere sahip olan beyaz eşyalar düşerek ev sahipleri için maddi hasar yol açabilir. İşte bütün bunların yaşanmaması için asansörlü taşıma hizmeti taşımacılık sektöründe kullanılan en iyi yöntemdir.

İstanbul Asansörlü Taşıma

İstanbul Asansörlü taşıma hem ev sahipleri için hem de nakliyat firması çalışanları için büyük bir kolaylık olsa da dikkat edilmesi gereken hususlar var. Bu şekilde eşya taşımak kolay gibi görünse de taşıma sırasında gereken güvenlik önlemlerinin alınmaması sizler için maddi hasara yol açabilir. Bu nedenle asansörlü taşımanın yapılabilmesi için;

  • Taşınacak olan eşyalar büyük bir özen ve dikkatle uygun malzemeler yardımı ile sarılmalıdır.
  • Taşıma sırasında çizilmesi mümkün olan eşyaların ambalajlamasının iyi bir şekilde yapılması gerekir.
  • Kırılabilecek olan eşyalar kolilere yerleştirilmeli. Bu eşyalar kolilere yerleştirilirken sabitlenmesi sağlanmalı ve ufak bir hareket anında zarar verilmesi önlenmelidir.
  • Koltuk, kanepe, gardırop gibi parçalara ayrılarak taşınması mümkün olan eşyalar uygun şekilde parçalanıp korunmaları sağlanmalıdır.
  • Asansörle eşyaların taşınması için ev içerisinde eşyaların rahatlıkla çıkabileceği balkon kapısı gibi uygun bir alan seçilmelidir.
  • Eşyaların yükleneceği araç ile asansörün bulunduğu aracın birbirleri ile yakın olması sağlanıp eşyanın rahat bir şekilde asansörden alınıp araca yüklenmesi veya araçtan alınıp asansöre yüklenerek taşınması sağlanmalıdır.

Asansörlü Taşıma

Yakın zamanda evinizi taşımayı düşünüyorsanız seçeceğiniz asansörlü taşıma nakliyat firmasının asansörlü taşımacılık hizmeti olsa da siz öncelikle firmanın size sigorta hizmeti sunup sunmadığını kontrol etmeyi ihmal etmeyin. Eşya taşıması sırasında oluşabilecek zararlar firmanın karşılaması maddi kayıplar yaşamanızın önüne geçecektir.